Otázky

Pokusíme se zde odpovědět na základní otázky vyplívající z pronájmu kufrů.
V případě, že zde nenaleznete svou odpověď, neváhejte se nás zeptat!

 

Poškození kufru během pronájmu?

Bohužel i tato situace může nastat. Záleží, o jaké poškození se jedná a kdo jej zavinil!
Poškození rozdělujeme na závažné a běžné opotřebení.

Běžná opotřebení vycházejí již z principu běžného používání kufru, jako jsou drobné škrábance "většinou vznikají při manipulaci na letišti", drobné zbělení materiálu vzniklé při nárazu „bez prasknutí materiálu!“.

Za takováto poškození nepovažujeme porušení smlouvy o pronájmu a nejsou účtovány žádné poplatky!

Závažné poškození jsou poškození, která znehodnocují kufr, díky nimž kufr ztrácí jeho užitné vlastnosti a brání dalšímu používání.  Jsou to například poškozené  - kolečka(o), rukojeti, troleje, proražení kufru „praskliny“, deformace, znečistění vnitřku kufru, poškození zámku, a další výrazné poškození.

Za takováto poškození považujeme porušení smlouvy o pronájmu a jsou účtovány poplatky za náhradu škody. "výše škody je dle typu poškození"

Proti neúmyslnému poškození kufru se můžete chránit využitím naší služby „Kufr bez rizik“ a připlatit si tuto ochranu spolu s půjčovným. Příplatková ochrana se vztahuje na poškození koleček, prasknutí kufru, poškození zipů, madla a troleje zavazadla. Nevztahuje se však na zničení celého kufru, ztráty či odcizení.

POZOR! Jedná-li se o poškození nejčastěji leteckým přepravcem, nese náklady na náhradu škody přepravce. Je nutné, ale dodržet reklamační postup daného přepravce! Obvykle to bývá sepsání protokolu o škodné události ihned při odbavení na letišti, uschování přepravních dokladů a letenky. Poté lze i po skončení cesty reklamovat poškozené zavazadlo v ČR u přepravce. Pokud to bude možné, s reklamací Vám pomůžeme nebo zařídíme její vyřízení. Pokud přepravce uzná reklamaci jako oprávněnou, Vámi složená kauce Vám bude vrácena v plné výši.


Ztráta zavazadla?

Bohužel v tomto případě kauci k danému kufru nevracíme. V případě ztráty zavazadla přepravcem je nutné požadovat náhradu škody u přepravce, u kterého došlo ke ztrátě. Můžeme jen doporučit uzavřít pojistnou smlouvu na zavazadla s pojišťovnou.


Vrácení kufru po termínu pronájmu?

V případě, že k tomuto dojde, jedná se o porušení smlouvy a jsme oprávněni požadovat náhradu škody. Je, ale i možné v průběhu pronájmu nás informovat, že dojde nečekanému prodloužení pronájmu s tím, že po vrácení uhradíte dny o které jste měli kufr déle pronajatý. Využitím třeba SMS na číslo +420 722 163 700 nebo emailem na info@expreskufr.cz.


Vratná kauce?

Jelikož nabízíme cestovní kufry od předních výrobců zavazadel, kde je kladen důraz na kvalitu, nepatří pronajímané kufry k těm nejlevnějším na trhu a kauce nám zaručuje, že se zavazadlo vrátí a v případě poškození či porušení smlouvy slouží k dohodnutému finančnímu vyrovnání. Výši vratné kauce naleznete spolu s cenou pronájmu při výběru jednotlivých kufrů. Každé zavazadlo má nastaveno svou výši vratné kauce, která se složí při podpisu nájemní smlouvy a je vrácena při předání kufr zpět v plné výši v případě, že nedojde k porušení smlouvy o pronájmu.


Sepsání smlouvy o pronájmu?

Probíhá při doručení kufrů a při vyzvedávání opět sepíšeme protokol o vrácení. Náhled smlouvy naleznete zde.


Doručení kufrů?

Kufry Vám přivezeme naší dopravou na zadanou adresu v objednávce. Vybrané kufry jsou Vám doručeny minimálně den před začátkem pronájmu. Vždy jste předem kontaktováni pro dohodnutí termínu a času doručení.


Vrácení kufrů?

Kufry si zase zpět odvezeme naší dopravou a to minimálně den po skončení pronájmu. Vždy se předem na termínu a času vyzvednutí dohodneme.


Délku pronájmu?

Si určujete Vy při objednávce kufru. Délka pronájmu také určuje cenu za pronajatý den zavazadla. Jsou tři cenová pásma a každý kufr má své cenové rozpětí. Zavadla, jsou možné pronajmout od tří dnů a více. Více informací o ceně pronájmu najdete u vybraného kufru na webu.


Označení kufrů?

Kufry nejsou nikterak zvenčí označeny, že se jedná o pronajaté kufry.


Pronájem kufru pro firemní účely?

Ano i tato možnost je, a jelikož jsme plátci DPH  je možné jej i uplatnit.


Líbí se Vám pronajatý kufr?

Pokud se Vám pronajatý kufr líbí a rádi byste si ho koupili, je možné si stejný objednat nový nebo právě ten pronajatý koupit. Na požádání Vám rádi vypočítáme cenu odkupní pronajatého kufru. Pozor u nového máte nárok na záruku, ale u již použitého nárok zaniká!

 

Jaká je výše náhrady škody při poškození kufru?

Náhrada škody se neuplatňuje na vady vlivem opotřebení kufru př. zadrhávající kolečko vlivem opotřebení ložiska, za špatnou aretaci troleje vlivem únavy pérka v troleji nebo opotřebení jezdce zipu a tím špatné spínání zipů. Těmto vadám předcházíme pravidelnou údržbou cestovních kufrů, kdy je každý kufr po ukončení pronájmu vyčištěn a zkontrolován stav pro další bezproblémové zapůjčení


Příklady náhrady škody za poškození kufru:                             

Poničené kolečko 

150,- Kč/kolečko

Prasknutí kufru 

od 100,- do 1 000,- Kč dle typu praskliny.

Promáčknutí kufru

0,- Kč

Běžné poškrábání kufru

0,- Kč

Poškození zipu  

od 100,- do 400,- Kč dle velikosti škody

Poškození madla kufru

100,- Kč

Poškození troleje kufru

400,- Kč

Poškození vnitřního prostoru

od 100,- do 1 000,- Kč dle typu škody či zašpinění.

Zapomenuté heslo k zámku

500,- Kč


Příklady náhrady škody za poškození kufru s využítím služby Kufr bez rizik k danému kufru.

Poničené kolečko 

0,- Kč/kolečko

Prasknutí kufru 

0,- Kč

Promáčknutí kufru

0,- Kč

Běžné poškrábání kufru

0,- Kč

Poškození zipu  

0,- Kč

Poškození madla kufru

0,- Kč

Poškození troleje kufru

0,- Kč

Poškození vnitřního prostoru

od 100,- do 1 000,- Kč dle typu škody či zašpinění.

Zapomenuté heslo k zámku

500,- Kč

 

 

 

 

 

 

 

 


Příplatek za službu „Kufr bez rizik“ se účtuje jednorázově k ceně pronájmu na dané období, a to vždy na konkrétní jedno zavazadlo v objednávce, a to podle velikosti kufru.

Za jeden velký kufr s označením L je příplatek 

60,- Kč

Za jeden střední kufr s označením M, M+ je příplatek

50,- Kč

Za jeden malý kufr s označením S je příplatek

20,- Kč

 

 

 

 

 

Zpět do obchodu